Golenie i ścinanie włosów po przeszczepie włosów

Istnieje kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać po przeszczepie włosów. Pacjenci muszą odczekać co najmniej 10 dni przed goleniem lub obcinaniem włosów. Należy zachować szczególną ostrożność podczas używania maszynek do strzyżenia. Po przeszczepie włosów można także używać produktów do stylizacji włosów, ale nie za dużo. Jeśli nie jesteś pewien, co powinieneś zrobić, skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania porady. Przed wykonaniem nowej fryzury należy udać się do lekarza.

Golenie włosów po przeszczepie włosów

Istnieją pewne środki ostrożności, które należy zachować podczas golenia głowy po przeszczepie włosów. Golenie włosów przed zabiegiem może negatywnie wpłynąć na wyniki zabiegu. Należy odczekać co najmniej dwa tygodnie, aby przeszczepione włosy urosły i zostały mocno wszczepione w skórę głowy. Golenie głowy przed tym okresem może również uszkodzić nowo przeszczepione przeszczepy włosów. Jeśli musisz ogolić głowę, poczekaj co najmniej jeden do dwóch tygodni po przeszczepie.

Wybór procedury przeszczepu włosów zależy od konkretnej procedury. FUE (Follicular Unit Extraction) polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawcy. Przeszczepione włosy są następnie umieszczane w maleńkich miejscach biorcy w celu wytworzenia nowych włosów – ten fragment jest skutkiem wysiłków zespołu strony kicham.pl. Ta metoda może trwać znacznie dłużej niż inne, ale pozwala szybciej uzyskać naturalnie wyglądającą głowę z włosami.

Odczekanie 10 dni przed ścięciem włosów po przeszczepie włosów

Po przeszczepie włosów zaleca się odczekanie co najmniej 10 dni przed ścięciem nowych włosów. Ten okres pozwoli na osadzenie się przeszczepów i uszczelnienie ich na skórze, co ułatwi fryzjerowi przycięcie włosów. Przez co najmniej 10 dni należy także unikać mycia włosów. Odczekanie tak długiego czasu po przeszczepie włosów jest dobrym pomysłem, ponieważ pozwoli na całkowite zagojenie się skóry głowy.

W ciągu pierwszych trzech tygodni po przeszczepie włosów należy powstrzymać się od farbowania nowych włosów. Farba do włosów może podrażnić skórę głowy. Przed podjęciem jakichkolwiek zabiegów na włosach warto skonsultować się z chirurgiem. Po zabiegu włosy można ścinać jak zwykle. Należy także upewnić się, że nowe włosy rosną równomiernie. Po upływie trzech tygodni będzie można bez przeszkód przystąpić do strzyżenia.

Zachowanie ostrożności podczas używania maszynek do strzyżenia po przeszczepie włosów

Zachowanie ostrożności podczas używania maszynek do strzyżenia po przeszczepie włosów ma kluczowe znaczenie dla nowych włosów. Należy bezwzględnie unikać kontaktu ze skórą głowy, a to oznacza, że przez pierwsze dwa lub trzy tygodnie po przeszczepie włosów nie wolno używać maszynek do strzyżenia w obszarze dawcy. Po kilku pierwszych tygodniach można używać maszynek do strzyżenia w obszarze biorczym, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Maszynki do strzyżenia włosów nie zaleca się używać na skórze głowy, a na obszarze dawcy można jej używać tylko wtedy, gdy nie wystąpiło wcześniej zapalenie mieszków włosowych.

Oprócz stosowania maszynek do strzyżenia należy także unikać golenia okolicy dawczej przez co najmniej 3 miesiące po zabiegu. Brzytwa fryzjerska lub inne niesterylne narzędzie może spowodować zakażenie i zepsuć wyniki przeszczepu włosów. Jeśli koniecznie musisz ogolić głowę, ogol się do pozycji numer 1 lub 2, w odległości 3-6 mm od skóry głowy. Nie należy golić się poniżej numeru 2, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry głowy.

Produkty do stylizacji włosów dopuszczalne po przeszczepie włosów

Po zabiegu przeszczepu włosów pacjent może stosować produkty do stylizacji włosów, takie jak szampony, odżywki i pianki. Produkty te mogą nadać włosom połysk i utrwalić fryzurę. Mogą także ukryć nowo przeszczepione obszary skóry głowy. Stosowanie produktów do stylizacji po przeszczepie włosów jest w porządku, ale najlepiej unikać ich przez co najmniej dwa tygodnie. Możesz także odczuwać pieczenie w niezagojonej części głowy, dlatego wstrzymaj się z używaniem tych produktów co najmniej do trzech tygodni po zabiegu.

Po przeszczepie można używać dowolnych produktów do stylizacji włosów, pod warunkiem że są one delikatne. Może się okazać, że konieczna będzie drobna zmiana fryzury, co może zająć trochę czasu. Włosy, które pozostały po przeszczepie, można przedzielid z boku na głęboki przedziałek. Należy pamiętać, że włosy wciąż rosną i dostosowanie się do nich może zająć trochę czasu. Aby ułatwić to przejście, użyj odżywki do włosów.

Podobne tematy