Jak wyrównać koloryt skóry u dzieci – kilka wskazówek

Jeśli chcesz, aby skóra Twojego dziecka wydawała się bardziej równa, istnieje kilka wskazówek, które możesz wykorzystać. Istnieje kilka przyczyn nierównomiernego kolorytu skóry u dzieci, takich jak ekspozycja na słońce, zmiany hormonalne i przebarwienia pozapalne. Niektóre z tych warunków można leczyć za pomocą naturalnych środków domowych. Mogą one obejmować złuszczanie skóry za pomocą cukru lub oleju kokosowego, który nawilża skórę.

Nadmierna ekspozycja na słońce

Nadmierna ekspozycja na słońce jest związana z wyższym ryzykiem wystąpienia raka skóry i czerniaka. Chociaż częstość występowania czerniaka jest stosunkowo niska przed 20 rokiem życia, w ostatnich latach liczba przypadków tej choroby wzrosła. Nie tylko niemowlęta są narażone na wysokie ryzyko zachorowania na raka skóry, ale ich skóra nie zawiera melaniny, pigmentu, który zapewnia ochronę przeciwsłoneczną ciemniejszej skórze.

Ważne jest, aby ograniczyć ekspozycję na słońce u dzieci, niezależnie od koloru skóry. Może ona prowadzić do uszkodzenia skóry, urazów oczu, a nawet raka skóry. Ekspozycja na promienie UV powoduje przyciemnienie koloru skóry, zwłaszcza u osób o jaśniejszej skórze. Nadmierna ekspozycja na słońce u dzieci powoduje opaleniznę i może prowadzić do innych problemów – ten fragment jest dziełem autora portalu pinczersredni.pl.

Hiperpigmentacja

Jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia równego kolorytu skóry jest zidentyfikowanie przyczyny przebarwień. Jest to bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe leczenie może sprawić, że przebarwienia zamiast rozjaśnić, pogorszą się. Należy również skonsultować się z dermatologiem, jeśli masz jakiekolwiek obawy. Mogą oni zaproponować alternatywne sposoby leczenia.

Pigmentacja skóry jest spowodowana różnymi warunkami, w tym ekspozycją na światło słoneczne. Nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do powstania plam posłonecznych, które są odbarwionymi plamami na skórze. Plamy te są spowodowane nadprodukcją melaniny, która odpowiada za kolor skóry.

Rosacea

Rosacea jest często nasilany przez czynniki związane ze stylem życia, takie jak alkohol, ćwiczenia i ekstremalne temperatury. Może być również spowodowany reakcją na pewne białka znajdujące się w skórze. Istnieje również kilka teorii na temat tego, dlaczego u niektórych osób rozwija się trądzik różowaty, w tym nadmierna reakcja układu odpornościowego na bakterie i białka skóry. Osoby z trądzikiem różowatym mogą być również bardziej narażone na roztocza skórne lub bakterie H Pylori. Niezależnie od przyczyny, dostępne są różne sposoby leczenia. Jedna z tych terapii polega na stosowaniu miejscowych leków na naczynia krwionośne.

U dzieci z trądzikiem różowatym często występuje uporczywe zaczerwienienie twarzy. Jeśli zaczerwienienie jest poważne, powinno być ocenione przez dermatologa. Ciężkie przypadki mogą prowadzić do różowego oka i stygmatów, które mogą powodować infekcje oczu, a nawet utratę wzroku.

Zapalenie skóry

Istnieje wiele naturalnych sposobów leczenia nierównomiernego kolorytu skóry u dzieci. Zabiegi te obejmują nakładanie na skórę naturalnych składników, takich jak oczar wirginijski, oraz stosowanie serum z witaminą C. Witamina C może również chronić skórę przed wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenia tkanek i nierówny koloryt skóry. Innym naturalnym środkiem na nierówny koloryt skóry jest niacyna, która jest ważna dla zdrowia skóry. Oczar wirginijski to naturalny toner do skóry, który ma właściwości przeciwzapalne i kojące.

Ekspozycja na słońce jest kolejną częstą przyczyną nierównego kolorytu skóry. Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować produkcję melaniny, co skutkuje powstawaniem plam słonecznych. Plamy słoneczne to odbarwione plamy na skórze. Chociaż nie są one koniecznie najgorszą rzeczą, mogą powodować, że skóra wydaje się nierówna i nieatrakcyjna.

Rosehip oil

Rosehip oil to olej pozyskiwany z róż, który jest stosowany w pielęgnacji skóry. Można go stosować bezpośrednio na skórę lub zmieszać z innymi olejkami eterycznymi lub cukrem, aby uzyskać naturalny peeling złuszczający. Po umyciu twarzy wodą, nałóż mieszankę oleju z dzikiej róży na skórę delikatnymi okrężnymi ruchami. Stosuj ten olej rano i wieczorem. Jest on również świetny do promowania jędrnej, zdrowej skóry.

Olej z dzikiej róży jest lekkim olejem nośnym, który łatwo wchłania się w skórę. Nie zawiera szkodliwych składników i nie pozostawia tłustego filmu. Ponadto, może pomóc przywrócić elastyczność skóry i zapobiec rozstępom i zmarszczkom. Zmiękcza również szorstką skórę.

Czytanie o różnorodności

Czytanie o różnorodności w książkach dla dzieci to świetny sposób, aby pomóc im docenić różnice między różnymi rasami i odcieniami skóry. W ten sposób mogą nauczyć się empatii wobec różnych ras i zrozumieć, jak inni mogą je postrzegać. W tym celu należy wybierać książki ze zróżnicowanymi postaciami.

W książkach z różnorodnymi postaciami można omówić, dlaczego każda z nich ma określony kolor skóry. Można również omówić rolę dziedziczności i różnych czynników środowiskowych, które kształtują kolor skóry. Dzieci uznają te historie za zabawne i edukacyjne.

Dbanie o skórę dziecka

Dbanie o cerę dziecka jest niezbędne dla uzyskania zdrowej, świecącej skóry. Podobnie jak u dorosłych, skóra dzieci zmienia się wraz z ich wzrostem, dlatego ważne jest, aby wcześnie nauczyć je, jak o nią dbać. Aby zapobiec wysuszeniu skóry i zapobiec pojawieniu się w przyszłości trądziku, staraj się używać produktów wolnych od barwników, alkoholu i parabenów. Skórę dzieci należy również myć dwa razy dziennie delikatnym środkiem do mycia twarzy.

Jeśli nie jesteś pewna, jakich produktów używać, porozmawiaj z dermatologiem. Na rynku jest wiele marek, które zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach z wrażliwą skórą. Unikaj mydeł w kostkach, ponieważ mogą one wysuszać skórę. Zamiast tego używaj łagodnego mydła, które jest przeznaczone do zmywania nadmiaru oleju i brudu. Upewnij się również, że Twoje dziecko dostaje dużo wody, gdy jest na zewnątrz, aby uniknąć zaczerwienienia i suchości.

Podobne tematy