Terapia światłem LED – zastosowanie

Światło LED to niezwykle łagodna technologia, którą można zastosować w terapii różnych schorzeń i problemów skórnych – od drobnych zmarszczek po poważniejsze problemy dermatologiczne, takie jak trądzik czy łuszczyca. Wykorzystuje się różne kolory lamp LED, jednak najpopularniejsze zabiegi to terapia niebieskim i czerwonym światłem. Jakie zastosowanie ma terapia światłem LED w medycynie estetycznej? Odpowiadamy.

Fototerapia, czyli terapia światłem

Terapia światłem LED (dioda elektroluminescencyjna) to nieinwazyjny zabieg światłem, które wnika w głębokie warstwy skóry w celu poprawy jej kondycji. Fototerapia opracowana została w latach 90., kiedy NASA badała wpływ światła LED na gojenie się ran u astronautów. Obecnie dermatolodzy i kosmetolodzy wykorzystują tę metodę w celu leczenia szeregu problemów skórnych. Specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie często stosują terapię światłem LED w połączeniu z innymi procedurami, np. laseroterapią, mezoterapią igłową, zabiegami modelowania sylwetki, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Światło LED pobudza bowiem procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze, takie jak produkcja włókien kolagenowych, ale nie tylko.

W terapii światłem LED wykorzystuje się różne długości fal, które odpowiadają różnym widzianym kolorom. Każdy kolor wnika w skórę na różnej głębokości i dzięki temu może leczyć różne problemy skórne. Najgłębiej dociera światło bliskiej podczerwieni, najpłytsze działanie ma terapia niebieskim światłem. Terapia czerwonym światłem LED może zmniejszać stany zapalne i stymulować produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego za młodszy wygląd skóry, który zmniejsza się wraz z wiekiem. Terapia światłem niebieskim niszczy bakterie powodujące trądzik (P. acnes). W medycynie estetycznej stosuje się także światło mieszane – kombinację kilku różnych kolorów, aby leczyć zróżnicowane problemy.

Terapia światłem LED na twarz, ciało i włosy

Terapia światłem LED ma wszechstronne zastosowanie. Pomaga walczyć z różnymi schorzeniami dermatologicznymi i problemami estetycznymi. Wskazania do zastosowania terapii światłem LED na włosy i skórę to m.in.:

  • skutki starzenia się skóry, np. zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • zmiany naczyniowe,
  • blizny i rozstępy,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • trądzik,
  • trądzik różowaty,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • trudno gojące się rany,
  • poparzenia,
  • uszkodzenia posłoneczne,
  • chęć wzmocnienia efektów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej,
  • skutki uboczne przeprowadzonych wcześniej terapii.

Czy terapia światłem LED rzeczywiście działa?

Badania sugerują, że terapia światłem LED na twarz i ciało może pomóc w zmniejszeniu i poprawie niektórych stanów i problemów skórnych. Ponieważ zabieg jest nieinwazyjny i komfortowy, można spotkać się z niedowierzaniem, czy rzeczywiście działa. Co prawda nie wystarczy jeden zabieg, aby zauważyć spektakularną różnicę, ale regularne poddawanie się terapii światłem LED szybko przynosi znaczną poprawę kondycji skóry.

Chociaż istnieją już urządzenia LED do domowego użytku, to jednak warto wybrać się na fototerapię do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie specjaliści posługują się najwyższej jakości lampami – dużo mocniejszymi od tych nieprofesjonalnych. Decydując się na specjalistyczną terapię światłem LED, zyskujesz pewność, że po zastosowaniu serii zabiegów pojawią się oczekiwane efekty. W zależności od leczonego problemu możesz potrzebować od 8 do 12 sesji.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/



Podobne tematy